Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Esmaspäevast, 9. augustist jõustusid koroonaviiruse leviku peatamiseks osalejate arvu piirangud suurematel ettevõtmistel. Sisetingimustes on ilma nakkusohutuse kontrollita lubatud kuni 50 ja õues kuni saja osalejaga ettevõtmised.


Korraldajal tuleb üritustel, kus osalejaid on siseruumides üle 50 ja väljas üle 100 inimese tagada viirustõendi kontroll.

 

See tähendab, et suure osalejate arvuga ettevõtmistest saavad osa võtta vaid need, kel on tõend vaktsineerimiskuuri läbimise, koroonaviiruse läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Tõendit ei pea esialgu esitama alla 18-aastased.


Nakkusohutuse kontrolli erandi said valitsuselt vaid jumalateenistused ja parvlaevade söögikohad.


Kui kontroll on tagatud, võib sisetingimustes olla kuni 6000 ja välitingimustes kuni 12 000 külastajat.


Uued piirarvud hakkavad kehtima avalikel koosolekutel ja üritustel, sealhulgas konverentsidel, teatrietendustel, kontsertidel, kinoseanssidel, samuti meelelahutusteenuse osutamisel, näiteks ööklubis, kasiinos, piljardisaalis ja laste mängutoas.


Toitlustusasutustes ning saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates ei eristata korraldusse tehtud muudatuse kohaselt edaspidi enam sise- ja välitingimusi, sest enamasti kasutavad näiteks kohviku väliterrassil või välibasseinis viibijad ka kohviku või spaa siseruume.

 

See tähendab, et nendes kohtades võib nii sise- kui ka välitingimustes kokku ilma nakkusohutuse kontrollita viibida kuni 50 inimest.


Uued piirarvud ei puuduta kaubandustegevust ja teiste teenuste, sealhulgas majutusteenuse osutamist, kus jäävad kehtima inimeste hajutamise ja desinfitseerimise nõuded.

 

2. augustist kehtib Eestis maskikandmise kohustus ühistranspordis.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo