Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

27265

Elin Toona Kirjanike Liidus 22. jaanuaril 2022. Foto: Kris Moor

 

Kirjanik Elin Toonale anti laupäeval, 22. jaanuaril Tallinna Kirjanike Majas üle Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) Visnapuu-nimeline kultuuriauhind. Elin Toona pälvis auhinna teistkordselt, 1966 pälvis Visnapuu preemia tema eestikeelne debüütromaan „Puuingel“.


Lugupeetud Visnapuu auhinna žürii, Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides, Eesti Kirjanike Liit ja Luunja valla volikogu! Mul on tõsine au seista täna teie ees kui selle auväärse auhinna pälvinu.

banner

 

Suurel ekraanil 25. –27. veebruar
Virtuaalselt 28. veebruar – 8. märts

 

Bostoni Eesti Selts koostöös Bostoni Balti Filmifestivaliga teatab põnevusega et taas on toimumas Bostoni Balti Filmifestival ja toome suurele ekraanile nautimiseks värsket Baltimaade filmikunsti.


Festival toimub Emerson Paramont Center’i kinosaalis kui ka virtuaalselt.

 

Suurel ekraanil esitame 9 filmi, 3 igast Balti riigist.

18d02

 

Sel kevadel algavad Soome, Rootsi, Eesti ja Belgia koostöös telesarja „Estonia“ võtted. 8-osaline draamaseriaal jutustab parvlaeva Estonia uppumisest ning sellele järgnenud kolme riigi, Eesti, Soome ja Rootsi ühise uurimiskomisjoni tööst. Seriaal esilinastub sel sügisel.


Soome meedia teatel on tegemist Soome ajaloo kalleima draamasarjaga.

 

„Estonia” eelarve on ligi 15 miljonit eurot, teatas tasuline telekanal C More.

moor

Elin Toona Tallinnas Kirjanike Majas. Fotod: Kris Moor

 

Laupäeval, 22. jaanuaril toimus Tallinnas, Kirjanike majas Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides ja Eesti Kirjanike Liidu poolt korraldatud ühine Visnapuu auhinnatseremoonia, millega austati tänavust laureaati kirjanik Elin Toonat.


Katkendeid Elin Toona mälestustest luges Maarja-Liis Mölder, laule Henrik Visnapuu tekstidele esitas Kalev Vapper.

27205

Tiina Vaska - Eesti Kultuurifondi Ühendriikides esinaine. Fotod: Ave Kaegi


Eesti Kultuurifond Ühendriikides on tegutsenud alates 1957. aastast ja kuigi ajad, inimesed ja olukorrad on vahepeal muutunud, on fondi eesmärk 65 aastase tegevuse jooksul samaks jäänud: edendada eesti kunsti, rahvusteadusi, kirjandust ja eesti keelt.


2021. aastaks planeeritud üritused said enam-vähem plaanipäraselt läbi viidud tänu asjaosaliste paindlikkusele kasutades virtuaalset tehnoloogiat ning tänu andekatele kunstnikele ja kangekaelsetele organiseerijatele.

Piletite struktuuri lihtsustamiseks otsustas Lääneranniku Eesti Päevade 2022 Seattle’is korralduskomitee müügile panna kahte sorti piletid. LEP “tavapilet”, mis sisaldab kõiki LEPi tegevusi, välja arvatud Gala, ning ”Gala pilet”.


LEP “tavapilet” sisaldab kõiki tegevusi, nende hulgas:
Avatseremoonia
Tantsu- ja laulupidu
Rahvapidu koos õhtusöögiga

Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 30. aastapäevale pühendatud kuuldemäng "Lõvi" on nomineeritud BBC audiodraama (BBC Audio Drama Awards) auhinnale.


Sel suvel esietendunud kuuldemäng "Lõvi" on auhinnale esitatud parima Euroopa draama kategoorias kõrvuti viie teise nominendiga.

 

BBC on auhindu välja andnud aastast 2012 eesmärgiga tunnustada audiokunsti loojaid. Võitjad selguvad 2022. aasta märtsis.

naksitrallid

Kunstnik Edgar Valteri kujutatud Naksitrallid.

 

Eesti Instituut, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Soome Tuglase selts kutsuvad kõiki eestlasi ja Eesti-huvilisi nii Eestis kui välismaal osalema 30. jaanuaril eesti kirjanduse kooslugemise päeval.


30. jaanuarist, A. H. Tammsaare sünniaastapäevast on plaan teha riiklik eesti kirjanduse päev ja sel puhul tahame kõiki eesti kultuurilist identiteeti kandvaid inimesi mõttes ja virtuaalselt kokku tuua, lugedes Eno Raua “Naksitralle”.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo