Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

sildaru

Kelly Sildaru. Foto: ERR

 

Eesti lippu kannavad 4. veebruaril toimuval XXIV taliolümpiamängude avatseremoonial Pekingis kaks olümpiadebütanti, freestyle-suusataja Kelly Sildaru ja murdmaasuusataja Martin Himma.


Rahvusvaheline Olümpiakomitee jätkab ka Pekingis Tokyo olümpiamängudelt alguse saanud traditsiooniga, kus ühe riigi lippu kannavad mees ja naine korraga.

Nagu kombeks, valiti rahva, spordialaliitude ja spordiajakirjanike arvamusi summeerides välja ka Eesti 2021. aasta sportlased.

 

Kas parimad, hinnatumad, populaarsemad, on alati vaidluse teema, sest sageli tuleb võrrelda raskesti võrreldavat.


Seekord oli tõsisem intriig aasta naissportlase selgitamisel.

 

Rahvas eelistas WTA aastalõputurniiriga maailma seitsmendaks tennisenaiseks tõusnud ja ka muidu igati kukupaid Anett Kontaveiti, ent alaliidud ja kirjatsurad hääletasid siiski võitjaks Tokyo olümpial epeevehklemises individuaalpronksi ning ankrunaisena naiskonnakulla võitnud Katrina Lehise.

Tokyo suveolümpia järelkajad pole veel päris vaikinud, sangarid pole riikide aastalõpugaladel laval veel naeratanud, aga juba on ukse all järgmine olümpia, seekord talialadel.

 

2.-20. veebruaril 2022 Pekingis, esimesena nii suve- kui talimänge korraldavas linnas.

kontaveit

Anett Kontaveit. Foto: Priit Mürk/ERR


Eesti esireket, 25aastane Anett Kontaveit on teinud viimaste kuudega hiigelhüppe maailma ühe harrastatavama spordiala absoluutsesse tippu.

 

Juba on selge, et praegu Mehhikos Guadalajaras kaheksa parimatest parima WTA finaalturniiril poolfinaali ootav Kontaveit on läbi aegade Eesti parim tennisist, aga põnev saab olema ka Eesti aasta parimate sportlaste valimine.

Tokyo suveolümpia, mis teatavasti lõppes Eestile ühe kulla ja pronksiga, kajab mõne uudisega veel praegugi.

 

Tore on, et ülistaažikad sõudjad, juba 2008 Pekingi mängudel hõbeda võitnud Tõnu Endrekson ning 2016 Rio de Janeiros pronksi teeninud Allar Raja ja Kaspar Taimsoo leidsid endas jõudu veel vähemalt aasta jätkata.

 

Aga veidi arusaamatu on probleem Eesti epeenaiskonna paar kuud tagasi Tokyos olümpiakullale juhtinud treener Kaido Kaabermaga.

Jalgpall on vaatamata sellele, et rahvusvaheliselt pole kunagi suudetud läbi lüüa, olnud Eestis läbi aegade üks suurtest ja tähtsatest spordialadest.

 

Pallureid, nii noori kui vanu, on palju, koondisele ja klubidele elatakse kaasa isegi siis, kui hästi ei lähe ja tulevad pikad võiduta seeriad.


Aga viimasel ajal on Eesti vutis näha häid märke.

2409

Tanel Mahlakõiv

 

On 7. augusti varahommik kell 4.20, päikesevalgus proovib vägisi paksust pilvevaibast läbi tungida.

 

Akent avades puhub tuppa karged 15 soojakraadi, tavapärane Eesti suvi.


Oli see harjumatult valge Eesti suveöö või Tallinnas toimunud IRONMANi võistlus, mis lasi Tanel Mahlakõivul tol ööl magada vaid paar tundi.

matilda

Eesti jaht Matilda on avamerepurjetamise maailmameister.

 

Eesti jaht Matilda 4 krooniti avamerepurjetamise maailmameistriks, Sugar 3 ja Katariina II jätsid koju hõbemedalid.


6.-14. augustil Tallinnas toimunud Alexela ORC (Offshore Racing Congressi - ORC) MMil läksid kahes suuremas ja kiiremas klassis kullad Saksamaale ja Rumeeniasse.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo