Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Vaba Eesti Sõna toimetusel on rõõm teatada, et uuel aastal alustame uue hooga. Varsti valmib Vaba Eesti Sõna veebileht uue välimusega ja uudsete funktsioonidega. Ootame kõigi mõtteid ja soove, millest sooviksite rohkem lugeda? Kirjutage meile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kohtumiseni 2021. aastal!

VESScreen1 1

Eestlased New Yorgi poolmaratonil

 

IMG 7128

Fotol Luis Arturo Palmer, Tea Izzo ja Ave Kaegi. Fotograaf: Carlos Gerardo Izzo

 

Jooksmine on tervisele ja tujule hea. New York Road Runners (NYRR) organiseerib aastaringselt erinevate distantsidega jookse, kus osalevad tuhanded spordisõbrad, kaasa arvatud eestlased, kes ümbruskonnas elavad.

 

Eelmisel nädalavahetusel, 23. jaanuaril, toimus NYRR-i poolt korraldatud Fred Lebow-i poolmaraton New Yorgi Central pargis (Fred Lebow oli endine NYRR-i president ja NY maratoni kaasasutaja).

 

13,1 miili jooksmist külmas talveilmas ei hirmutanud tuhandeid jooksjaid.

Eesti Välisministeerium pakub praktikakohta 18. juulist kuni 19. augustini 2022 Peakonsulaadis New Yorgis.


Peakonsulaat pakub võimalust omandada töökogemust New Yorgi mitmekultuurilises ja aktiivses töökeskkonnas.

 

Praktikale oodatakse kõrgharidust omandavat üliõpilast, kes sooviks osaleda peakonsulaadi konsulaar-, kultuuri- ja ärivaldkonnaga seotud töös.

IMG 0419

Lakewoodi seeniorid jäädvustamas ajahetke. Fotod: Harry Peterson

 

Sädemest süttib leek, mis soojendab meie südameid ja annab elujõudu ja energiat sündinud mõtetele ja tegudele.


Kui eelmise sajandi keskpaiku tänane seenioride põlvkond siia saabus oma vanemate saatel läbi Saksamaa DP-laagrite vintsutuste, siis keegi ei kujutanud lapsemõtetes ette, mida uue maailma elukorraldus neile toob.

27201

Kaie Pallo perepilt. Vasakult: Mari-Liis, Kaie, Maarja, James-Martin, Robert. Foto: Kaie Pallo erakogu

 

Kaie Pallo on Los Angelese Eesti Maja muusika – segakoori, lastekoori, seenioride klubi, jumalateenistusel orelimängu – hoidja ja vedaja. Kaie elu kammertoon on muusika.


19 aastat on möödunud ajast, mil teeneline maestro Jaak Kukk Kaiele hakkas muusikajuhtimist üle andma.


Igapäevaelus armastab Kaie oma nelja last, üht tütretütart ja vapralt kõik paguluspõlve katsumused läbi teinud Johannest (Johannes Nukk alias Karu), kel on suurepärane mälu, tahtejõud ja huumorimeel, mis aitas tulla läbi Tšehhi põrgu II maailmasõjas.

Marek Tamm

 

puhvel

Jaan Puhvel. Foto: Toomas Tuul / ERR


24. jaanuaril sai 90-aastaseks üks Eesti kõige erudeeritumaid ja hinnatumaid humanitaare, suure rahvusvahelise mainega filoloog Jaan Puhvel, kelle akadeemiline elu on kulgenud California Ülikoolis Los Angeleses (UCLA) juba alates 1958. aastast.


Puhveli elutöö on seotud indoeuroopa võrdleva keeleteaduse ja mütoloogiaga, ületamatuks teaduslikuks monumendiks jääb tema 11-köiteline hetiidi keele etümoloogiline sõnaraamat (1984–2021).

raik osula masso

Jaan Raik, Anu Masso ja Anna-Maria Osula. Foto: TalTech

 

Anu Masso Ragnar Nurkse instituudist, Anna-Maria Osula tarkvarateaduse ja Jaan Raik arvutisüsteemide instituudist asuvad teaduslähetusse Stanfordi Ülikooli.


Anu Masso keskendub andmemigratsiooni uurimisraamistiku arendamisele – andmetehnoloogiate liikumisele üle (riigi)piiride ja sellega seotud võimalikele muutustele valitsemises ja ühiskonnas.

IMG 5360

Foto: Karl Herbert Grabbi

 

Siin meie vahvad eesti kooli lapsed. Oli üks järjekordne Chicago Eesti Kooli päev. Seekord oli see natukene erinev teistest koolipäevadest selle tõttu, et köögis olid toiduvalmistajateks koolilapsed.


Annaksin edasi suured tänud lapsevanematele, sest ega see tublidus algab ikka kodust.

 

Kõik neli olid nagu pisikesed kratid, kes ühe asja valmis saades küsisid kohe tööd juurde.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo