Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ladon

Sel aastal algas perekond Ladonil jõulutegevus juba novembri lõpus erilise rongisõiduga koos sõprade ja jõuluvanaga. Foto perealbumist


Tähtpäevadel ja pühadel, eriti aga jõuludel, on peredel oma armsad ja tähendusrikad traditsioonid.

 

Tavaliselt on need seotud koosolemisega ja ühiste ettevõtmistega.

CT EK 2021

Fotole jäid koolilapsed Emma, Maia, Ty, Amelia, Ella, Brie, Brinley, Katherine. Taga Annike, Melinda ja Angelika. Foto: Merike Siismets

 

Meie kooliperel on pikaajaline (mitmeid aastakümneid kestnud!) traditsioon kutsuda kohalikku eestlaskonda kooli korraldatud “jõulupuule” ( ehk jõulupeole).

 

Küll on hea, et sai meil peetud armas jõulupidu kogukonna ja koolipere seltsis 11. detsembril, Columbia Congregational kirikusaalis.

tornide valjak

Angelika Kingo, 16a. Columbia, CT

 

Kui koolitunnis andis kunstiõpetaja ülesandeks joonistada kolmedimensioonilist vaadet, tuli USAs sündinud eesti neiul Angelikal inspiratsiooniks meelde ilus vaatepilt, mida ta oli näinud suvel perepuhkusel Eestis.

 

Nii saigi joonistatud see ilus kunstitöö Tornide väljakust Tallinnas.

Südamesoojus ja kohtumised sugulastega,
Jõuluturg ja käsitöökingitused

 

vaateplatvormilt

 

Lõpuks saime Eestit näha talvel! Jõuluturg on käimas ning Tallinn on hoopis teistmoodi kui suvel, siis kui rahvast palju, ilmad soojad ja päevad pikad.

2697

24. ja 25. detsembril sõidavad Tallinna tänavatel unikaalsed jõulusõidukid – jõulubuss, jõulutramm ja jõulutroll. Jõulustest sõidukitest leiab jõuluvana, kes kuulab meeleldi luuletusi ja laule ning kostitab soovijaid kommiga. Jõulusõidukite graafiku leiab Tallinna Linnatranspordi lehelt: www.tlt.ee 

piim

 

Liikumine mõjub iga/ühe kehale ja ajule hästi. Loob söögi/isu ja teeb Su palju magusamaks!

 

Eestis suusatavad lehmad karja/maadel üldiselt öö/pimeduses, sest nad on häbelikud ega taha liialt inimeste tähele/panu.

joulukass

Pirakas ja ähvardav (threatening) jõulu/kass, mis igal aastal pühade aegu pea/linna Reykjaviki ilmub. Foto: Golli, Iceland Review

 

Enne jõulu, täpsemini 12. jõulu/kuul, hakkasid ISLANDIL liikuma järgi/mööda 13 jõulu/selli. . Jutt ei käi inglise hääldusega mõistest ja sõnast "ailand" ehk inglise sõna "saar" vaid riigist, mida eesti ja islandi keeles hääldatakse "issland", (Iceland).

lumehelves2

 

1. Kogu materjalid: 6 või 8 ruutu paberit; käärid; kleeplint/teip; klambrilööja ja/või kahepoolne kleeplint.

 

Tavaline valge kopeerimispaber sobib hästi, kuid seda tuleb lõigata ruudukujuliseks. Suurused võivad valmislumehelveste jaoks olla erinevad, peaasi et paber on ruudukujuline ja igaks lumehelbeks on 6+ 8 sama suurust ruutu.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo