Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ott: valitsuse tegevus ei tohi olla sildistav ja ühiskonda lõhestav

 

Kultuuriminister Anneli Ott (Keskerakond) tegi täna poliitilise avalduse, milles teatas oma tagasiastumisest.

 

Ott põhjendas tagasiastumist sellega, et Kaja Kallase juhitavas valitsuses ei ole võimalik viia ellu oma ideid kultuurivaldkonna ellujäämiseks.


Oti sõnul ei saa ta mitme viimase otsuse valguses ametis jätkata.


«Minu seisukoht kultuuriministrina, kuidas toetatakse rahaliselt sektorit piirangute kehtestamisel, mis takistavad nende tulu teenimist, ei ühti valitsuse otsustega,» sõnas Ott.


Ta ütles, et iga kriisi ohjamise meetmega, mis kitsendab omatulu ja töötasu teenimise võimalusi, tuleb koheselt tegeleda ka toetusmeetmete väljatöötamise ja otsustamisega.

 

«Kahjuks on tänaseks kujunenud olukord, kus minu nägemus sektori toetamisest ei ühti täna valitsuse juhterakonna senise lähenemisega vaatamata sellele, et olen antud teemat korduvalt tõstatanud,» ütles Ott.


Arusaamatu on tema hinnangul ka testimise, kui oma nakkusohutuse tõestamise võimaluse kaotamine, mis pole probleemne mitte ainult kultuurisektoris, vaid ka takistab tervete inimeste tööl käimist muudes valdkondades, on keerukas ettevõtlusele ning tekitab vale turvatunde nendes, kes on vaktsineeritud.


«Arvan, et laialdane testimine on just mõistlik nii kõigi inimeste tervise hoidmise seisukohalt kui ka ausam nende suhtes, kes ei ole mingil põhjusel soovinud ennast vaktsineerida, kuid on terved ja valmis seda ka testimisega tõestama,» ütles Ott.


Ta ei ole rahul ka vaktsineeritud ja vaktsineerimata lastel ning noortel vahetegemisel.

 

«Teadusnõukoja liikmed on välja toonud, et laste haigestumine koroonaviirusesse on pigem madal ja üldjuhul möödub kergete sümptomitega.

 

Samas teeme vahet vaktsineerimata ja vaktsineeritud lastel, pöörates minu hinnangul liialt vähe tähelepanu kriisihaldamisel vaimse tervise küsimustele ning andes noortele sõnumeid, mis hoopis ärevust ning arusaamatust kasvatavad,» rääkis ta.


Uueks kultuuriministriks kinnitas president Alar Karis peaministri ettepanekul Tiit Teriku.


Tiit Terik (Keskerakond) on aastast 2019 praegune Tallinna linnavolikogu esimees.

 

Ta on karjääri teinud noortetöös ning olnud nii Riigikogu liige kui Nõmme linnaosavanem.

 

Ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Seminari sotsiaaltöö ja noorsootöö alal ning tal on sotsiaalteaduste magistrikraad Tallinna Ülikoolist riigiteadustes.

 

Terik on lõpetanud ka Kõrgemad Riigikaitsekursused.


Samuti on ta lõpetanud Kaitseväe Akadeemias pataljoni staabiohvitseri kursuse.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo