Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

jurgenson

Eesti alaline esindaja ÜRO juures Sven Jürgenson. Foto: VM

 

31. detsembril toimus New Yorgis koos teiste lahkuvate valitud liikmetega ametlik tseremoonia, kus ÜRO Julgeolekunõukogu saali ees langetati Eesti lipp.

 

Tseremoonial kõneles Eesti alaline esindaja ÜRO juures Sven Jürgenson.


Välisminister Eva-Maria Liimets rõhutas, et Eesti on suutnud tõestada, et väikeriigil on mõju ÜRO Julgeolekunõukogus, ja panna ennast kuulama maailmaareeni kõrgemas kaalukategoorias.

 

„Iga riigi õigus ja kohustus on anda panus rahu tagamisse, sealjuures põletavate üleilmsete kriiside leevendamisse.

 

Olles kriisidiplomaatia keskuses ning seistes kindlalt inimõiguste, rahvusvahelise õiguse, demokraatlike väärtuste ja meie piirkonna julgeoleku eest, sealhulgas hoidnud julgeolekunõukogu ja rahvusvahelise üldsuse tähelepanu Valgevene võimude tegevusel, saame öelda, et Eesti on seda kohustust täitnud ja meie pingutused on kandnud vilja,“ lisas välisminister.


Suursaadik Jürgenson sõnas, et kuigi julgeolekunõukogu pole ainult samameelsete riikide keham, oleme suutnud konstruktiivselt ja edukalt teha koostööd kõikide nõukogu liikmetega.

 

„Teemajuhina Afganistani või Liibüa küsimustes, tuues esimest korda ametlikult lauale küberjulgeoleku, seistes selle eest, et rängad inimõiguste rikkumised ei jääks tähelepanuta, või püüdes aktiivselt aidata kaasa kliima ja julgeoleku vaheliste seoste teadvustamisele on Eesti olnud usaldusväärne partner.


Selle abil oleme laiendanud ka oma välispoliitilist haaret ja tugevdanud oma liitlassuhteid,“ lisas saadik.

Julgeolekunõukokku kuuluvad 15 liiget, kellest viis on alalised ja 10 valitud liikmed.

 

Eesti lahkub ÜRO Julgeolekunõukogust koos nelja valitud liikmega: Niger, Tuneesia, Vietnam ning Saint Vincent ja Grenadiinid.

 

Uute valitud liikmetena alustavad 2022. aastal Albaania, Araabia Ühendemiraadid, Brasiilia, Gabon ja Ghana.

 

VES/VM 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo