Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

pesukaru

15. jaanuaril märkasid jalutajad Tartumaal Kambja metsas pesukaru, kes olles puu otsa roninud, naaldus vastu männitüve ja lubas end lahkelt pildistada. Erakogu foto

 

Tartumaal Kambja metsas kohtas jaanuari keskpaigas koertega jalutama läinud peretütar looma, kes koerte eest puu otsa põgenes. Tal õnnestus loom ka fotole jäädvustada, kirjutab Eesti Jahimeeste Selts. Nädal enne oli külarahvas samuti seda elukat kohanud ja pidanud teda mägraks, kes koerte eest põgenes.


Pesukaru päriskodumaa on Põhja-Ameerikas, aga juba eelmisel sajandil levis ta inimeste kaasabil maailma teistesse piirkondadesse, samuti Euroopasse.

 

Saksamaal on praegu miljon pesukaru! Ka Leedus ei ole pesukaru enam haruldus.


Tartu Jahindusklubi tegevjuhi Tõnu Petersoni sõnul on armsa välimusega loomake Põhja Ameerikast meile levinud inimese vastutustundetu tegevuse tulemusena.


„Eestis on pesukaru võõrliik ja vastavalt kehtivale korrale tuleb Eesti loodust ohustavad võõrliigid loodusest eemaldada.

 

Vastavad meetmed on rakendamisel,“ lisas ta. Tõnu Peterson lisas, et Kambja jahiseltsi jahimeestele on väljastatud pesukaru jahiluba.

 

Võimalusel kasutavad nad eluspüügi puure. Keskkonnaameti spetsialist Aimar Rakko lisas, et pärast steriliseerimist on võimalik loom üle anda mõnele loomapargile.


Kiirelt paljunevat pesukaru peetakse väljaspool tema kodumaad ja looduslikku leviala nuhtluseks ja probleemseks võõrliigiks.

 

Just seepärast keelati lemmikloomana pidamine Euroopa Liidus alates 2016. aastast.

 

Pesukaru levitab ohtlikke haigusi ja ohustab Eestis pesitsevaid linnuliike.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo