Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

28. jaan. 1924 – 28. dets. 2021

 

idla
Idla perekonna foto "Föreningen Idla" Facebook'i lehelt.

 

28. detsembril 2021. aastal lahkus meie hulgast Daisy Idla-Nilsson, paljudepaljude võimlejate juhendaja ja inspireerija.


Alates 1944. aastast, olles eemal kodumaast, ei katkenud ta side Eestiga. Külaskäigud kodumaale algasid 1980ndate lõpus, eesmärgiks jätkata oma isa – Ernst Idla pedagoogitööd, kutsujateks Tallinna Pedagoogiline Instituut ja Eesti Spordiselts Kalev.


Daisy oli „Idla-tüdrukute“ 1989. aastal Tallinna Linnahallis toimunud esimese Eesti esinemise juhendaja ja koos õe Ingrid Idlaga ka etendusele järgnenud koolituse läbiviija.

 

Ernst Idla liikumiskultuuri koolitusi, mida Daisy suure pühendumusega nii Eestis kui ka Rootsis tegi, ei jõua üles lugeda.

 

Võimlemistreenerite klubi Katrek, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Tallinna Spordi- ja Noorsooameti projekt „Hea rühiga ellu“ – kõik need seisid hea eesti kehalise kasvatuse õpetajate täienduskoolituse korraldamise eest.


Idla Eesti Seltsi loomisel on Daisyl samuti tähtis roll.

 

Koos oma sõprade, endiste Idla võimlejate Dagmar Normeti, Eva Koitla ja Aksel Tiigiga moodustus ideegrupp, et aidata „Idla tagasi koju“. 2006. aastal moodustatigi Idla liikumiskultuuri taastutvustamiseks ja levitamiseks Idla Eesti Selts, mille üheks asutaja- ja auliikmeks Daisy oli.

 

Enne seltsi moodustamist juhendas Daisy 2005. aasta kevadel esimest Idla õpetaja litsensikoolitust Eestis, ta oli 2008. aastal toimunud esimese Idla päeva žürii liige.

 

Daisy juhendamisel ilmusid koostöös seltsiga eestikeelsed naiste ja meeste harjutusvara kogumikud.


Targa ja tulevikku suunatud mõtlemisega inimesena algatas ta 2004. aastal Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde Ernst Idla nimelise allfondi, et ergutada ja toetada Idla liikumiskultuuri tutvustamist ja levitamist Eestis.


Nüüd liigub Daysi teispoolsetes dimensioonides, väärikalt ja sirgeselgselt nagu võimlejale kohane.


Hoiame mälestust temast ja avaldame kaastunnet lähedastele.


Idla Eesti Selts (www.idlaselts.ee)


Facebooki lehed
"Idla Eesti Selts" ja "Föreningen Idla" ning www.idla.se  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo