Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

vabaduse plats

 

Laupäeval, 22. jaanuaril Vabaduse väljakul toimunud EKRE korraldatud meeleavaldusele kõrgete energiahindade vastu tuli hoolimata külmast ilmast kohale tuhandeid inimesi.


Meeleavaldusel “Elektri hind alla!” esitas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) valitsusele kolm nõudmist – lõpetada elektriga kauplemine börsil, peatada Eestis CO2 kauplemissüsteemi kasutamine, kehtestada elektrile kui elanikkonna toimetuleku tagamiseks vajalikule kaubale hinnalagi.


EKRE esimees Martin Helme kinnitas oma kõnes, et elektri hinna langetamine on valitsuse pädevuses.

 

"Me nõuame, et elekter, gaas, kütus oleks odavad, et meie inimesed saaksid olla aasta-aastalt jõukamad, meie ettevõtted järjest edukamad.

 

Siis saame rahvana uhkust tunda, et oleme võimelised aitama ka neid, kel meie hulgas veel nii hästi ei lähe.

 

Kui süsteem, milles me elame, muudab meid kõiki vaesteks pärisorjadeks, siis on see süsteem muutunud vaenlaseks ja see süsteem tuleb hävitada! Rahval on see võim! Eesti eest!" hüüdis Helme.


Narvast oli kohale tulnud Narva Energia ametiühingu esimees Andrei Zaitsev, kes teise põlve energeetikuna andis kohaletulnuile edasi sõnumi, et Eesti suudab täna iseseisvalt varustada ennast elektrienergiaga normaalse, mõistliku hinnaga, stabiilselt ja pidevalt.


Zaitsev jätkas: “Ja see, et meie elektrijaamu ei lammutatud mõned aastad tagasi vanarauaks, on eelmise valitsuse ja isiklikult siin juba esinenud Martin Helme teene.

 

Suur tänu talle selle eest! See, mis toimub täna, on minu arvates juhtide grupi poolt aastaid teostatud läbimõtlemata ja kirjaoskamatu poliitika tulemus.

 

Enamgi veel: seda võib nimetada ka kuritegelikuks tegevuseks Eesti rahva vastu!”

 

VES/meedia

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo