Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Koroonaviiruse tekitatud kaose juttudest on meil vist kõigil juba kõrini. Ajalehed loevad nakatunute numbreid ja võrdlevad riike omavahel (ja mida see võrdlus meile andma peaks?) ning sotsiaalmeedias tuleb tikutulega otsida mõnd “mittekoroona postitust”. Selge, paanika on eskaleerunud lumepallina.

Arglikud ja harvad on sõnavõtud, kus püütakse inimesi mõistusele tuua seletades, et tavaline gripp niidab kümnekordse, võib-olla isegi sajakordse sagedusega ning suhteliselt kerge hingamisteede haiguse tõttu tervet maailma lukku panna ei ole just kõige targem idee. Kui just siin taga pole midagi muud...


Igaüks võiks nüüd natuke mõtteid mõlgutada vastavalt oma maailmanägemisele, mida kõike saaks inimkonnaga teha, kui inimesed kõik nunnusti oma kodudes istuvad, tänavad tühjad, koolid jm asutused on kinni ja riigipiirid suletud.


Fantaasiafilmides toimub sellistes apokalüptilistes oludes massiivne hea ja kurja võitlus, kus filmi lõpuks võidab tavaliselt hea. Kas see võiks olla ka päriselu stsenaarium ning inimkond võiks ometi astuda koostöö ja armastuse teele?


Ja kui me seda kõik soovime ja elavalt ette kujutame, siis kindlasti see niimoodi ka loodud saab. Õigemini – me ise loome selle reaalsuse. Seni aga naudime head ja positiivset, mida ilma maailma hingetõmbepausita poleks me kunagi märganud.


Hiina kohalt on haihtunud saastepilved ja õhk pole seal ammu nii värske olnud.


Veneetsia kanalite vesi on puhas ja läbipaistev – ilma turistide hordide ja paadimootorite kütusereostuseta puhastuvasse vette tulevad tagasi luiged ning delfiinidki.


Me saame töötada kodunt ja olla järsku pikalt koos oma kõige lähedasematega, kes tuleb välja, on nii toredad inimesed!


Keskkonna nii ootamatu puhastumine näitab väga selgelt, kui kiiresti saaksime tegelikult maailmas läbi viia need muutused, mille järgi meie kahjustatud loodus januneb.


Ma arvan, et Eestil on vedanud, et sellisel keerulisel ajal on Eestil rahvuslik valitsus, kes julgeb ise otsustada, mis Eesti rahvale on parim, mitte ei kooguta Brüsseli poole käske oodates.


Meie meedia kahjuks ikka püüab veel valitsusele kaikaid kodarasse loopida ning üritab skandaali välja imeda ka sealt, kus asjad toimivad.


Eesti rahvusringhääling näiteks ei kandnud üle peaministri poliitilist avaldust riigikogus, vaid näitas otseülekande asemel multifilme. ERRi peadirektor kommenteeris hiljem, et mis viga, arvutist sai ju vaadata ning ostku inimesed endale paremad arvutid, kui veebipilt hangus...


Nii et ärge uskuge meediat – meil on siin kõik hästi, poes on süüa ja WC paberit küllaga, raskeid haigeid pole ja esimene nakatunu on juba terveks kuulutatud. Mitmed kodanikualgatused aitavad üksikuid ja neid, kes hädas.


Olge hoitud!


Kärt Ulman
toimetaja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo