Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

calamus maidla

Mike Calamus (vasakul) ja Teet Maidla kohtusid 5. augustil 2021 president Donald Trump’iga.

 

EKRE USA PRESSITEADE

 

Eesti kui rahvusriigi kultuuripärandit hoidva Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) populaarsus ja toetus on nii Eestis kui Eestist väljaspool kasvanud eksponentsiaalselt.

 

Juulis edestas  EKRE 25% toetusega esmakordselt Reformierakonda (23%), olles Emori arvamusküsitlustes Eesti populaarseim erakond.

 

EKRE ringkonnad on loodud Soomes ja Rootsis ning alates selle aasta juulist ka Ameerika Ühendriikides.


Kohaliku eduka ettevõtja Mike Calamus’e eestvedamisel loodi EKRE USA ehk Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Ameerika Ühendriikide osakond.

 

Aukülaliseks oli EKRE aseesimees Jaak Madison Eestist, Europarlamendi väliskomisjoni ning Ameerika Ühendriikide delegatsiooni põhiliige.


Esimeseks ametlikuks sündmuseks peale asutamiskoosolekut oli EKRE USA esimehe Mike Calamus’e ja aseesimees Teet Maidla kohtumine USA viimase legitiimse presidendi Donald Trump’iga 5. augustil Westchesteri maakonnas, New Yorgi osariigis.

 

Donald Trump’ile edastati sõnum, et EKRE USA toetab igati tema 2024 aasta presidendivalimise kampaaniat ning põhimõtteliselt on ta tegelik president siiani ulatusliku valimispettuse kontekstis.

 

Donald Trump tänas selle positiivse pöördumise eest ning olles heas tujus, tegi ettepaneku poseerimaks ühise foto jaoks.


Mike Calamus ja Teet Maidla vestlesid pikalt ka NYC endise linnapea ning Donald Trump’i ihuadvokaadi Rudy Giulianiga, kellega nad ühte lauda sattusid.

 

Circa 500 kutsutud külalise seas oli palju Kuubast pärit konservatiive, kes nagu eestlasedki, on isiklikult kogenud totalitaarset rezhiimi ning hindavad vabadust, mida Ameerika Ühendriigid siiani sümboliseerinud on.

 

Teine lauanaaber, Donald Trump’i hea sõber Elie Hirschfeld (NY kinnisvaramagnaat, kelle portfolio ulatub miljarditesse, samuti on ta tunnustatud kõrghariduse ning kunsti patroon, annetades miljoneid) tundis huvi, kuidas ja miks on Eesti pärast 1991. aasta taasiseseisvumist nüüd taas kommunismi poole kaldu.


Selline ajalooline kohtumine on hea innustus praeguses kaootilises maailmas ja loodetavasti tiivustab see traditsioone ning oma unikaalset rahvuskultuuri hindavaid eestlasi võitlema oma suveräänsuse ning enesemääramise eest.

 

Ave Maria Blithe,
EKRE USA pressisekretär

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo