Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eestlased New Yorgi poolmaratonil

 

IMG 7128

Fotol Luis Arturo Palmer, Tea Izzo ja Ave Kaegi. Fotograaf: Carlos Gerardo Izzo

 

Jooksmine on tervisele ja tujule hea. New York Road Runners (NYRR) organiseerib aastaringselt erinevate distantsidega jookse, kus osalevad tuhanded spordisõbrad, kaasa arvatud eestlased, kes ümbruskonnas elavad.

 

Eelmisel nädalavahetusel, 23. jaanuaril, toimus NYRR-i poolt korraldatud Fred Lebow-i poolmaraton New Yorgi Central pargis (Fred Lebow oli endine NYRR-i president ja NY maratoni kaasasutaja).

 

13,1 miili jooksmist külmas talveilmas ei hirmutanud tuhandeid jooksjaid.

 

Osalesid ka vähemalt kaks eestlast – Tea Izzo ja Ave Kaegi ning nende sõber Arturo Palmer.

 

Nad jooksid edukalt, kiirelt ja lõpetasid poolmaratoni positiivses tujus.

 

Uut maailmarekordit ei püstitatud, aga selle eest on jooksjatel uued isiklikud rekordid, linnuke kirjas, positiivsed elamused ja tervislik hommik New Yorgi Keskpargis veedetud.


Umbes kahel korral kuus nädalavahetustel toimuvad New Yorgi erinevates linnaosades NYRR-i korraldatavad jooksud.

 

Distantsid on erinevad – 5 km kuni maratonini.

 

COVID-iga lisandusid valikusse ka virtuaalsed jooksud.

 

Sporditakse erinevatel põhjustel: tervise ja seltskonna pärast, kes tahab kaalust alla võtta või vastupidavust trennida, stressist üle saada, osadele meeldivad võistlused ja eneseületamine.


NYRR-i kõige populaarsem üritus on New Yorgi maraton, mis toimub igal aastal novembris ning nende üheks tõmbenumbriks on garanteeritud sissesaamine New Yorgi maratonile.

 

Selleks peab ühe kalendriaasta jooksul olema lõpetatud 9 jooksu ning 1 vabatahtlik abistamine ühel NYRR-i spordiüritustel (9+1 programm).

 

Programm on populaarne, sest New Yorgi maraton on üks kuulsamaid jookse maailmas, konkurents osalemiseks tihe ja kvalifitseerimisajad kiired.

 

Maratonile on võimalik pääseda ka läbi loterii, mida eelmisel aastal küll ei toimunud ning sellel aastal loterii kohta informatsiooni veel ei ole.


Eestis seostub külmade ilmadega tavaliselt lumi ja suusatamine, aga kui lund ei ole või seda on vähe, siis ei pea talisportidele kriipsu peale tõmbama – joosta saab enamasti edasi, selleks ei ole vaja palju varustust, ettevalmistusi ega suuri väljaminekuid.


Loodame, et siinse piirkonna jooksuradadel näeme peagi ka teisigi kaasmaalasi.


Ave Kaegi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo