Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Vene-Eesti-Prantsuse ühistööna valminud film "Kapten Volkonogovi põgenemine" valiti Veneetsia filmifestivali põhivõistlusprogrammi.

 

Režissööride Nataša Merkulova ja Aleksei Tšupovi film on ajaloo esimene Eestiga seotud linateos, mis kandideerib Kuldlõvile.


"Kapten Volkonogovi põgenemise" režissööre seob Eestiga pikaajaline koostöö operaator Mart Tanieliga (“November”).

 

Lisaks operaatoritööle on Taniel filmi stsenaariumi kaasautor. Filmi kaasprodutsent on Katrin Kissa Homeless Bob Productionsist.


Filmi meeskonnas on Eestist veel valgusmeister Taivo Tenso, helirežissöör Matis Rei, eriefektid lõi koostöös Moskva kolleegidega 1-2-3 Productionist Tallinn Postworks ja filmi graafilise disaini autor on Margus Tamm.

 

Merkulova, Tšupovi ja Tanieli koostöös valminud eelmine film "Mees, kes üllatas kõiki" osales Veneetsia festivali kõrvalprogrammis Orizzonti aastal 2018 ning pälvis seal parima naisosatäitja preemia.


Produtsent Katrin Kissa sõnul on "Kapten Volkonogovi põgenemise" näol tegu sedalaadi koostööga, mis on alguse saanud ennekõike autorite omavahelisest loomingulisest sobivusest.


"Mart Taniel on olnud režissööridega nende esimesest filmist alates, tehes iga uue filmiga sammu järjest sügavamaks üksteisemõistmiseks.

 

Ajapikku on Merkulova ja Tšupovi meeskonnaga liitunud järjest rohkem eestlasi, kes on andnud märkimisväärse panuse ka Veneetsias esilinastuva filmi valmimiseks.

 

Meil on erakordselt hea meel, et see pikk ühine teekond nii kõrge tunnustuseni on jõudnud."

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo