Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

202108

Foto: Mihkel Sarapuu

 

Registreeri oma laulupesa 20. augusti öölaulupeole „Vaba Eesti!“ ja laula koos kogu rahvaga. Seal, kus parajasti oled.

 

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäeva kontsert toimub Eesti aja järgi 20. augustil kell 19.00 – 00.30 Tallinna lauluväljakul.


Taasiseseisvumise 30. aastapäeva tähistamine algab lipuheiskamisega Toompeal ja kulmineerub kell 19 algava öölaulupeoga „Vaba Eesti!“ Tallinna lauluväljakul ja Tartu raekoja platsis.

 

Suuremad kontserdid toimuvad samal ajal ka Narvas ja Rakveres. 20. augusti päevast teeb tele- ja raadioülekande ERR.


Tallinna lauluväljakule on lubatud kutsuda kuni 10 000 inimest.

 

“Neist osa moodustavad diplomaatiline korpus, riigikogu ja valitsuse liikmed, 20. augusti klubi liikmed, kevadel noorteprojektides osalenud õpilased, nende juhendajad ja saatjad ning Tallinna Õpilasmaleva noored koos rühmajuhtidega. Vabamüüki jõuab kuni 5000 tasuta piletit,” ütles Riigikantselei projektijuht Jaanus Rohumaa.  
“Lauluväljakul saab olema kolm väravat – vaktsineeritutele, 48h varem negatiivse testi teinud inimestele ja kolmas värav kohapeal erandkorras kiirtesti tegemiseks.

 

Lauluväljaku kontserdil osalemiseks tuleb lunastada Piletilevis tasuta pilet ning esitada oma vaktsineerimispass või negatiivne test,” lisas kontserti produtsent Danel Pandre.  


“Tänavuse öölaulupeo sisse mahub ligi kuuskümmend lugu üle 450 noore ja vanema artisti esituses. Ülekanne on ETVs ja laulusõnad jooksevad mugavalt ekraanil,” märkis ta.


Öölaulupeo kontserdist osa saamiseks ei ole aga vaja minna kodust kaugele.

 

Piisab, kui koguneda terve perekonnaga televiisori ette ja laulda ERRi vahendusel kaasa kõiki neid laule, mida aastate jooksul korduvalt laulnud või vähemasti kuulnud oleme.


“Miks seda teha? Sest me taastasime ka oma iseseisvuse lauldes! Varem pigem kitsas sõprade ringis, siis aga järjest avalikumalt olid kõlanud laulud, mille sõnumiks vabadus ja isamaa.

 

Isegi kui see sõnum ei kõlanud otsesõnu, tundsime me ta alati ära, kasvõi ridade vahelt. Ja laulsime kaasa.

 

Sellesama tunde pealt sündisid Alo Mattiiseni isamaalised laulud ja öölaulupeod.

 

Nii sai võimalikuks ka veretu laulev revolutsioon,” ütles 20. augusti öölaulupeo projektijuht Margus Kasterpalu.

 

Üheslaulmiseks kogunenud seltskond ongi laulupesa ning need tuleks kindlasti registreerida aadressil 30aastat.ee . Sealtsamast leiab ka laulusõnad.

 

https://30aastat.ee/oolaulupidu/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo