Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Veljo Tormise sünniaastapäeva puhul ilmus vinüülplaat "Aastaaegade laulud", kuhu on salvestatud Veljo Tormise teoste seaded Liisi Koiksoni, Kristjan Randalu, Ülo Kriguli, Sander Mölderi, Kaspars Putniņši ja Eesti filharmoonia kammerkoori koostöös.


Plaadi idee sai alguse eelmisel aastal Veljo Tormise 90. sünniaastapäevaks valminud muusikalavastusest "Ringlemisi", kus oli kasutatud Tormise vähemtuntud vokaalloomingut.

 

Muusikalist materjali, kus läbiv teema on looduses vahelduvad aastaajad, arendasid edasi heliloojad Ülo Krigul ja Sander Mölder ning solistid Liisi Koikson ja Kristjan Randalu.


Ülo Kriguli sõnul on Veljo Tormis üks neist heliloojaist, kel on õnnestunud oma loomingus orgaaniliselt ühendada sõnad ja viis – filosoofiline sõnum ja selle muusikaline väljendus.


"Plaadimaterjali algallikas on Tormise originaallooming.

 

Oleme tema laule edasi lauldes järginud tema õpetust – tunne algallikaid, aga tunneta ka aega enese ümber," sõnas Krigul.


"Kuna tänapäeval on noodikirja kõrvale tekkinud teisigi edasilaulmise viise, siis see omakorda avardab kirjapandu võimalusi.

 

Parafraseerides Tormise tuntud mõtet, võime vast oma tegevuse kohta öelda "mitte meie ei kasuta Tormist, vaid Tormis kasutab meid.""


Uue hinguse on saanud plaadile jäädvustatud Tormise vokaalteosed "Neli kildu", "Kimbuke tähti", "Kolm lille" ja "Nukrad viivud".


Salvestus tehti 2021. aasta veebruaris, helirežissöör on Siim Mäesalu, väljaandja Eesti filharmoonia kammerkoor.

 

Plaadikujunduse tegi Peeter Laurits.

 

ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo