Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Sel kevadel Soomes ohtu sattunud eesti keele õpetamine ülikoolitasandil ikkagi jätkub, sest Helsingi ülikool otsustas avalikkuse survel siiski täita eesti keele lektori koha, mis veel suve hakul paistis minevat kärbete ohvriks.


Helsingi ülikool ehmatas Soome estofiile kevadel teatega, et lisaks juba mullu täitmata jäänud eesti keele külalisprofessori kohale koondatakse ka ülikoolilektori koht.

 

See kärpeplaan oleks ohustanud kogu eesti keele kõrgharidust.


Avalikkuse surve viis aga selleni, et lektori koht otsustati täita ning mitte tähtajaliselt nagu seni, vaid tähtajatult.


Eesti soost läänemeresoome keelte professori Riho Grünthali hinnangul ei päästa järgmise aasta alguses tööle asuv ülikoolilektor siiski eesti keele kõrgeima taseme haridust.


"Praegusel ajal on muidugi tähtis ka see, et luuakse uurimisprojekte ja võrgustikke, mis on eriti just professorite töö.

 

See tähendab seda, et kahe lektoriga me saame vundamendi korda, aga mis vundamendi peale kerkib, sellel on jälle piiratum perspektiiv," rääkis ta.


Magistri- ja doktoriõppe tuleviku kindlustakski Grünthali sõnul külalisprofessori ametikoha taastäitmine. Seda aga silmapiiril ei paista.


Üleüldse on eesti keele positsioon Soome ülikoolides võrreldes 30 aasta taguse ajaga kõvasti kiduramaks muutunud.

 

Täismahus eesti keele ja kultuuri õpet pakub ainult Helsingi ülikool.


Turu ülikoolis on tööl eesti keele lektor, Tampere ja Oulu ülikoolides õpetatakse eesti keelt hädalahenduste abil minimaalselt.

 

Jyväskylä ülikool on eesti keele õppest täiesti loobunud.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo