Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2627

Kunstnik Jaanika Peerna (vasakul) koos galerist Pia Ausmaniga näituse avamisel Haus galeriis. Foto: Jaanika Peerna FB


New Yorgis tegutseva Eesti kunstniku Jaanika Peerna looming tõukub murest kliimasoojenemise fataalsete tagajärgede pärast.


Jaanika Peerna on ligemale viis aastat korraldanud maailmas kunstiaktsioone, kus ta koos publikuga loob ja hävitab teoseid, mis sümboliseerivad omal kombel leinatalitust sulavatele liustikele.


4. detsembril esitleti Tallinnas Kirjanike majas äsjailmunud mahukat kogumikku "Liustike eleegia", kus Jaanika loomeprotsess on jäädvustatud läbi fotode, intervjuude ja kuraatorikommentaaride.


Publikuga koos loomine on kunstniku sõnul toonud ta töösse uue dimensiooni. "Kunstnikuna tahaks ju ikka kõike kontrollida, aga ma kutsun publiku koos endaga looma ja protsessides osalema," rääkis Peerna.


Kirjanike maja musta laega saalis on väljas ka Jaanika Peerna skulpturaalne objekt "Sulamise üksindus".


"Hakkasin mõtlema, et vesi on tohutult voolav ja muutuv element, jää seda ei ole, ja mis seal vahepeal on ning kui õrn see balanss on.

 

See ühe kraadi muutus on minu jaoks nagu müsteerium – kuidas võib üks materjal niimoodi muutuda ühe kraadi sees," sõnas Peerna.


Sellest skulptuurist tehtud fotod said omakorda aluseks koroonakevadel valminud suureformaadilisele sarjale "Märtsi lohutus".

 

Kaheksas unikaalses autoritehnikas valminud tööd sellest sarjast on jaanuari lõpuni üleval Tallinnas Haus galeriis avatud isikunäitusel.

 

ERR

 

2613

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo