Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kammerkoor Head Ööd, Vend ning keelpilliorkester Collegium Consonante annavad Tallinna Jaani kirikus 16. detsembril jõulukontserdi, kus tuleb esiettekandele Pärt Uusbergi teos "Jõululugu".


"Jõululugu" pole küll klassikaline jõuluoratoorium, ent lähtub kristlikust kontekstist, millele on juurde põimitud põhjamaiseid jõulumaastikke eesti luulest.

 

Teose tekstid on pärit nii Johannese ja Luuka evangeeliumist kui ka Henrik Visnapuu, Ernst Enno ja Marie Underi luulest.


"Idee kirjutada "Jõululugu" sündis mõned aastad tagasi, kui sattusin kahel järjestikusel jõululaupäeval kuulama Pühavaimu kirikus Saint-Saensi "Jõuluoratooriumi," meenutas helilooja ning koori dirigent Pärt Uusberg.


"Neist kogemustest tekkis vägagi intensiivne soov proovida ka ise valada muusikasse jõululugu kui selline. See on mulle endale kuidagi armas teos ja ootan huviga selle esiettekannet."


Teos pidi algselt esiettekandele tulema juba 2020. aasta jõuludel, ent pandeemia tõttu jäi kontsert ära. Tänavuse esiettekande muudab eriliseks asjaolu, et Uusberg tähistab samal päeval ka oma 35. sünnipäeva.


Lisaks kõlab kontserdil keelpilliorkestri Collegium Consonante esituses Arcangelo Corelli "Concerto grosso gmoll, op. 6 nr 8" alapealkirjaga "Fatto per la Notte di Natale".

 

Samuti raamivad kontserti klassikalised jõululaulud.

 

ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo