Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välisminister Eva-Maria Liimets andis 15. detsembril üle välisministeeriumi igaaastase kultuuripreemia Louis Kahni Eesti Sihtasutusele eesti kultuuriloo tutvustamise eest kodus ja välismaal.


Liimets tõi preemiat üle andes välja laureaadi laiahaardelise tegevuse Kahni loomingu ja mõjude tutvustamisel.

 

„Louis Kahni Eesti Sihtasutus on võtnud südameasjaks eelmise sajandi alguses Eestis sündinud ja maailmakuulsaks saanud arhitekti pärandi tutvustamise.

 

Keerulistest oludest hoolimata tähistati 120 aasta möödumist Kahni sünnist paljude kultuuriüritustega Kuressaarest New Yorgini.

 

Peame igati toetama ja tunnustama kultuurisaadikuid, kes on oma tegevusega Eesti hea maine tõusule ja levikule kaasa aidanud ning Louis Kahni Eesti Sihtasutus on teinud seda silmapaistvalt hästi,“ sõnas välisminister Liimets.


Preemia üleandmisel osalesid Toivo Tammik ja Ott Rätsep Louis Kahni Eesti Sihtasutusest.

 

„Eesti on jälle natuke suurem ja tänu Louis Kahni 120. sünniaastal avanenud uutele võimalustele ning välisministeeriumi ja saarlaste olulisele panusele see kasv jätkub.

 

Pean ennekõike silmas mitmekülgset akadeemilist koostööd Ameerika ja Euroopa ülikoolidega, aga ka erinevate kunstivaldkondadega, mis kõik kokku aitavad sisustada Saaremaale rajatavat rahvusvahelist Kahni keskust.

 

On au võtta tunnustus vastu Islandi väljakul, kohas, kus Kahnile iseloomulikud omadused – saarelisus ja põhjamaisus – on erilise tähendusega,“ lausus Ott Rätsep.


Louis I. Kahni (1901–1974) peetakse üheks suurimaks 20. sajandi arhitektiks, kellel on otsene seos Eestiga.

 

Kahn veetis oma lapsepõlve Saaremaal Kuressaares ja viibis seal ka noore arhitektina.

 

2011. aastal asutatud Louis Kahni Eesti Sihtasutus uurib arhitekti suhet Eestiga ja populariseerib tema loomingut erinevates distsipliinides.


Esimest korda anti välisministeeriumi kultuuripreemia üle 2010. aastal ja tänavu tunnustati loomeinimesi juba kaheteistkümnendat korda.


Lisainfo:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo