Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

stipendiaadid

Wiiralti stipendiaadid koos kultuuriminister Tiit Teriku (keskel) ja Eesti Kunstimuuseumi direktori Sirje Helmega. Kultuuriministeeriumi foto

 

15. detsembril andis kultuuriminister Tiit Terik Kadrioru kunstimuuseumis üle Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi neljale kunstiüliõpilasele.

 

2021. aasta Wiiralti stipendiaadid on Urmo Teekivi, Anna Tamm, Cärol Ott ja Cloe Jancis.


„Iga kord, kui me anname Wiiralti nimelist stipendiumit välja, suureneb suurmeistri elutöö.

 

Wiiralti nime kandev stipendium aitab edasi noori kunstnike, kes omakorda sarnaselt Wiiraltile hakkavad ka meie hinge oma töödega paitama ja kõditama.

 

Wiiralt on justkui vana tammepuu, kellelt kukkunud tõrud moodustavad tiheda tammiku, kus inimestel õdus istuda ja mõtteid mõlgutada“ ütles kultuuriminister Tiit Terik.


Urmo Teekivi on Göteborgi Ülikooli metallikunsti magistriõppekava üliõpilane, kellel on pühendunud ja omanäoline lähenemine visuaalkunstidele, mida on oluliselt mõjutanud tema aastatepikkune kokkupuude kunstinäituste ülesseadmistel ja ettevalmistamistel.


Anna Tamm on Hollandis asuva Gerrit Rietveld Academie bakalaureuseastme tudeng, kelle huvitav uurimuslik lähenemine leiab väljenduse mõjuvas töös visuaalsete kujunditega.

 

Tegeleb aktuaalsete, ent sageli ühiskonnas maha vaikitud teemadega, kasutades selleks mitmekülgseid kunstilisi vahendeid.


Cärol Ott on Eesti Kunstiakadeemia moedisaini magistrant, originaalse käekirjaga moelooja, kes ühendab fantaasiarikast ja loomingulist lähenemist riideesemetele teadliku tööga kohalike käsitöötraditsioonide säilitamise ja arendamise nimel.

 

Loomingus tuleb esile oskuslik materjalide kombineerimine, mis on samaaegselt kõnekas kohalikus kultuuriruumis, kuid mille visuaalne kujundikeel räägib jõuliselt kaasa arengutega rahvusvahelisel moeväljal.


Cloe Jancis on Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti õppekava magistrant.

 

Tema isikupärases loomingus on tähelepanuväärne argielu teemade ja kujundite sugestiivne ja ebatavaline käsitlus.

 

Juba tunnustust leidnud kunstnik, kellel on selgelt välja kujunenud ja ka rahvusvaheliselt kõlapinda leidnud käekiri.


Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi valikukomisjoni kuulusid kunstikõrgkoolide, Eesti Kunstimuuseumi, Eesti Kunstnike Liidu, Tartu Kunstnike Liidu ning Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse esindajad.

 

Eesti Kunstimuuseum lisab stipendiumile muuseumi kuldkaardi.

 

Kaart on nimeline ning annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis Eesti Kunstimuuseumi muuseumides.


Stipendiume makstakse alates 2004. aastast Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse üliõpilaste õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist.

 

Stipendiumi suurus on 3000 eurot.

 

Eduard Wiiralti autoritasude pärija on Kultuuriministeerium.

 

Lisainfo: Hannus Luure, kultuuriministeeriumi nõunik
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo