Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

toona

Auhinnatud väliseesti kirjanik Elin Toona elab taas Eestis. Integratsiooni Sihtasutus jagab oma Facebooki lehel Elin Toonaga tehtud Vikerraadio intervjuud, öeldes, et Elin on üks eakamaid ja väekamaid rahvuskaaslasi, kellele Integratsiooni Sihtasutus Eestisse naasmisel tuge on pakkunud.


Rahvuskaaslaste nõustamisteenuse valdkonnajuht juht Kaire Cocker räägib Elinist vaimustusega: „See julgus ja pealehakkamine tulla elama peale 77 aastat Inglismaal ja Ameerika Ühendriikides tagasi Eestisse, oma esivanemate kodukohta, on imetlusväärne.

 

Tutvusin Eliniga Skype teel juba enne tema Eestisse naasmist, et anda nõu ja infot kolimise ja Eestis elamise kohta.

 

Võin veendunult öelda, et kõik, kellel on olnud õnn kasvõi korra Eliniga kohtuda, on justkui väljavalitud – tema maailm on nii eriline.

 

Oma olekuga on ta väga vahetu ja ehe – see annab pikaks ajaks elujõudu ja tahet olla ka ise parem inimene!“


Kuula 25. detsembril 2021 Vikerraadios kõlanud usutlust “Kõige olulisemaks on jäänud mälestused” Elin Toonaga siit: https://tinyurl.com/54fscxzb 

 

Elin Toonaga tegi intervjuu ka portaal Levila – “Elin Toona. 77 aastat kodust eemal” – kuulake siit: https://tinyurl.com/2p8ufjkm


Jaanuari alguses pälvis Elin Toona Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) taasasutatud Henrik Visnapuu nimelise kultuuri- ja kirjandusauhinna.


ERKÜ tunnustas kirjanik Elin Toonat tema elutöö eest eesti- ja ingliskeelse kirjanikuna, sh tõstis žürii esile tema teose "Into Exile", mis ilmus inglise keeles 2013, eesti keeles pealkirjaga "Pagulusse" 2017.

 

Raamatu nimetas ära ka ajakiri The Economist kui ühe parimatest raamatutest aastal 2013.


Elin Toona sündis 1937. a. Eestis. Tema isa oli lavastaja Enn Toona, vanaisa kirjanik ja luuletaja Ernst Enno.

 

1944. a. põgenes Elin koos näitlejannast ema ja vanaemaga Saksamaale ning siirdus neli aastat hiljem Suurbritanniasse.

 

Londonis õppis ta teatrikoolides ja 1960. aastatel esines näitlejana nii televisioonis kui filmides.

 

1967. a. Toona abiellus ning kolis USA-sse Floridasse. Kirjanduslikku tegevust alustas Toona Suurbritannias ja jätkas USAs. Ta kuulub mitmetesse kirjanike ühendustesse.


2021. a. kevadel teostas Elin Toona oma ammuse unistuse ja kolis tagasi kodumaale, Eestisse, ta elab nüüd Taeblas, oma sünnilinna Haapsalu lähistel.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo