Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ott tanakEesti spordi viimase aja põrutavaim sündmus oli rallisõitja Ott Tänaku auto järve uputamine Mehhiko rallil.

 

Õnneks pääsesid nii piloot kui kaardilugeja Raigo Mõlder üle katuse keeranud ja seejärel sekunditega uppuvast autost kiiresti välja, Mõlderil sealjuures isegi rajalegend kenasti pihus.


Eestlaste ralli MM-sarja võimsaimas WRC klassis sõitnud Ford Fiestaga ilmselt juhtus ühelt hüppelt maandumisel midagi, igatahes oli selle parem esiratas viltu ja nii juhitavuse kaotanud masin järve sulpsaski. M-Spordi meeskond kaotas auto nii ekraanilt kui internetist ja kui eestlasi ei leitud esialgu ka helikopteriga, läks asi ärevaks.


Peagi leiti mehed siiski üles, ka auto vintsiti järvest välja ja sellel vahetati välja nii mootor, käigukast kui kogu elektroonikaosa. Muide, vahetamise käigus leiti autost kala. Tänak, kes sai Titanicule vihjava hüüdnime TiTänac, sel rallil muidugi punkte ei saanud, kuid sõitis vahetatud sisuga masinal kolm viimast kiiruskatset ja sai ühel neist kümnenda koha.


Euroopa kergejõustiku sisemeistrivõistlustele Prahasse saatis Eesti üheksa sportlast. Nende seas polnud 2009. aasta Euroopa sisemeistreid Ksenija Baltat (jätab sisehooaja vahele), Mikk Pahapilli (väike vigastus) ega mullusuvise EM-i seitsmendat kõrgushüppajat Eleriin Haasi (vigastus). Koondise esinumber oli USA-s ülikooli lõpetanud ja endiselt Ameerikas elav ja treeniv Marek Niit. Kunagine 200 meetri jooksu noorte maailmameister lootis nüüd Prahas 400 meetri jooksus vähemalt poolfinaali jõuda, aga ilmselt arvestas üle ookeani lennates aklimatiseerumisaega väga valesti ning piirdus eeljooksuga. Ei aidanud teda seegi hea fiiling, et lendas Euroopasse samas lennukis filmistaar Nicolas Cage’iga.


Eesti kergejõustiklaste esinumbriks Prahas sai hoopis Pärnu juurtega kaugushüppaja Rain Kask, kes maandus eelvõistlusel 7.82 peal ning pääses kaheksandana finaalvõistlusele. Paraku tegi ta eelvõistlusel jalale viga ning nii tuli finaalis vaid kehvavõitu 7.24, mis ta kaheksandaks jättiski.


Kui Eesti kergejõustiku tänast ja homset seisu vaadata, siis on ilmselt käes või tulemas suurem põlvkondade vahetus. Kettamehed Gerd Kanter ja Märt Israel on üle kolmekümne nagu ka kümnevõistlejad Mikk Pahapill ja Andres Raja. Daamide vanusest ei räägita, aga verinoor pole enam ka pikalt vigastuspausilt visalt tagasi pürgiv kaugushüppaja ja sprinter Ksenija Balta. See-eest on aga noor ja andekas USA-s õppiv kümnevõistleja Maicel Uibo ja peale on tulemas veel suurem talent Hans-Christian Hausenberg – noormees, kes püstitas hiljuti seitsmevõistluses 5873 punktiga noorte maailmarekordi. Rääkimata sellest, et ta on enamikul kergejõustikualadel Eesti kõigi vanuseklasside rekorditabelit järjest korrigeerinud.


Eestis algas veebruari viimasel päeval koguni kahel väljakul (Jõelähtmel ja Valgerannas) golfihooaeg, märtsi esimesel nädalavahetusel pandi pall veerema Eesti jalgpallimeeskondade Premium liigas. See tähendab, et talispordihooaeg annab teatepulga suviste alade kätte.


Suusaalade maailmameistrivõistlused Rootsis Falunis lõppesid meeste 50 kilomeetri klassikamaratoniga, kus Algo Kärp teenis 21. ja Aivar Rehemaa 26. koha. Kärbile tähendas see MM-sõitude isiklikku tippmarki, Rehemaale sellel MM-il kolmandat korda 30 parema sekka jõudmist, aga laias laastus eestlastel neil maailmameistrivõistlustel rõõmustamiseks erilist põhjust ei olnud. Parima, 18. koha sai suusasprinter Peeter Kümmel, Eesti kahevõistluse meeskond jäi viimaseks ning murdmaasuusatajate 4 x 5 km teatenaiskond ning 4 x 10 km teatemeeskond võeti juba teise etapi järel rajalt maha, kuna nad olid liidrilt juba ringiga sisse saanud!


Nii võibki vist öelda, et Eesti talispordi tänavused eredamad hetked on seotud kiiruisutaja Saskia Alusalu kümnendaks tulekuga maailmameistrivõistlustel Venemaal ja kahe hokiprofi Siim Liiviku ning Robert Rooba järjest parema esinemisega Soome meistriliigaklubis Espoo Blues. Aga miks mitte ka seni veel statisti rollis curlingu nais- ja meeskonnaga Tallinnas peetud juunioride maailmameistrivõistlustel või Eesti kahebobi (uskuge, Eesti värvides kahebobisid võistleb juba koguni kaks!) viienda kohaga ühel Šveitsis peetud võistlusel.

 

Enn Hallik,


Pärnu Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo