Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

tornide valjak

Angelika Kingo, 16a. Columbia, CT

 

Kui koolitunnis andis kunstiõpetaja ülesandeks joonistada kolmedimensioonilist vaadet, tuli USAs sündinud eesti neiul Angelikal inspiratsiooniks meelde ilus vaatepilt, mida ta oli näinud suvel perepuhkusel Eestis.

 

Nii saigi joonistatud see ilus kunstitöö Tornide väljakust Tallinnas.

 

Kas teadsid, et Tallinna Vanalinna ümbritsevas kaitsemüüris on keskajast veel seismas tugev sein ja lausa „paraad“ torne?

 

Igal tornil on oma nimi ja ajalugu.

 

Siit saad lugeda väikest kirjeldust Tornide väljakust.

 

Tornide väljakul toimub iga päev justkui lakkamatu linnamüüri tornide paraad!

 

Kui hakata lugema Nunne tänavalt ehk lõuna poolt, siis algab vaatemäng Nunnatorniga, järgnevad Saunatorn ja Kuldjala torn, Nunnadetagune torn ja Loewenschede torn …

 

Siis tuleb väike hingetõmbehetk, katkestus kadunud Lippe torni kohal, kus nüüd on juba aastakümneid müüris sissepääs vanalinna.

 

Uhke rongkäik või – ärgem olgem tagasihoidlik – suur spektaakel jätkub peagi Köismäe torniga, siis tekib Suurtüki tänava läbimurde kohal veel üks pisike paus ning seejärel näeb juba grande finale’na Plate, Eppingi ja Grusbeke-tagust torni. Võimas vaatemäng!..


Väike Eesti Sõna toimetajad soovitavad noortel lugejatel koos vanematega kuulata ja lugeda lugusid üksik tornide ja vanalinna ajaloost veebilehel vaatavanalinna.ee/vanalinna-tornid/ Info on saadaval nii eesti kui ka inglise keeles.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo